Eddy Gordo [Tekken] / Biyografi

Eddy Gordo [Tekken] / Biyografi

Eddy Gordo

Eddy Gordo, Tekken serisinin karizma karakterlerinden biridir. İlk olarak Tekken 3 ile oyuna dahil olmuştur.

Brezilyalı ve zengin bir ailenin çocuğudur. Saçları örgülü ve dans etmekten keyif alan biridir. Zaten ileride stilini de bu yönde geliştirir. Çevresindeki insanlara karşı cömert olduğundan arkadaşları tarafından sevilen birisidir. Bir gün eve geldiğinde babasını yerde kanlar içerisinde buldu. Hemen yanına koşan Eddy, korkulu gözlerle babasına doğru baktı ve; babasını son nefesinde ağzından çıkan cümlelere kulak vererek “dövüşmek için uygun bir zaman değil. Bir suç işleyip tutuklan ve hapishanede saklan. Orası senin için bir müddet daha güvenli olacak.” demiştir. Bunun üzerine babasının isteği doğrultusunda vakit kaybetmeden okuldan bir öğrenciyi öldürdüğünü söyleyip teslim olmuştur. Bu süre zarfında babasının öldürülmesini kabullenemeyen Eddy, babasının son zamanlardaki tedirgin ve agresif olduğu halleri aklına gelir. Babasının ülkedeki uyuşturucu ticaretini çökertmek için çok uğraştığı ve elinde büyük çaplı deliller olduğu aklına gelir. Artık olayın farkına varmıştır ve intikam yemini eder.

Hapishane deki hayatı tam bir çöküş oldu. Ta ki cezaevinde isyan çıkana kadar. O anda yaşlı bir adamın Capoera sanatını yaparak dövüştüğünü fark edip, sonuna kadar izledi. Bu teknikten çok etkilenen Eddy, yaşlı adamın yanına giderek bende öğrenmek istiyorum der. Geçen 8 yıl boyunca çok çalışarak gerçek bir Capoera ustası olma yolunda ilerledi. Böylece gerçek kimliğini de kazanmış oldu. Cezası biten Eddy, ustasıyla vedalaşırken daha da çok çalışarak senden daha iyi olacağım der. Ama ustasının bir ricası olur. Ustasının torunu olan Christie Monteiro’ya da bu tekniği öğreteceğine dair Eddy’den söz ister. Ve bu ricasını kabul eder. Artık özgürdür ve hayatına geri dönmüştür. Bu arada Eddy, Heihachi Mishima’nın oğlu Kazuya Mishima tarafından babasının öldürdüğünü de hapishanedeyken öğrenmiştir.

Tekken 3 adı altında turnuva başladığını öğrenir ve turnuvaya katılır. Bu turnuvanın şampiyonu ailesinin kurduğu imparatorluğa baş kaldıran Jin Kazama olmuştur. Turnuva dönüşünde Christie ile karşılaşan Eddy 2 yıl boyunca Capoera dövüş sanatını ona da öğretir. Christie, bayan olması hasebiyle kıvrak dans figürlerini iyi yapar. Uyguladığı kombolarla gelişim kaydettiğini gören Eddy’i mutlu ediyordu. Ancak çok geçmeden Christie bir gün eve not bırakarak kaybolur. Not da “Babamı öldüren düşmandan intikam almam gerekir.” yazılıdır. Aynı kaderi paylaşmış olmaları Eddy’i daha da etkiler. Eddy onu yalnız bırakmamak adına peşinden giderek ve Tekken 4 turnuvasına katılır.

Zaman ilerledikçe artık ustasının da tahliyesi gelmiştir. Bunun üzerine hemen karşılamak için hapishaneye giden Eddy gördüğü manzara karşısında şok olmuştur. O güçlü ustasının yerine zayıf ve ayakta durmakta güçlük çeken yaşlı birini görmüştür. Vakit kaybetmeden ustasını alarak hastahaneye götürür. Ama durum iç açıcı değildir. Hapishanede hastalığının ilerlediğini ve en fazla 6 ay yaşayabileceği bilgisini alırlar. Bu durum karşısında Eddy yıkılır. Ama Eddy’nin son olarak yapılabilecek bir çaresi yok mu? sorusuna bir umut olacak cevap gelir. Kurtulabilmesinin tek yolu Mishima Zaibatsu’nun teknolojisiyle mümkün olabilir. Bunun üzerine Eddy Tekken 5 turnuvasına katıldı.

Eddy Gordo, Mishima Finansal Grubun yeni başkanı olan Jin Kazama ile görüşmeye başladığı sırada ustasının iyileşmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyler. Jin gülümseyerek ustanın iyileşmesi için elinden ne geliyorsa yapacağını, bütün para ve kaynaklarını da bu uğurda kullanacağını beyan eder. Ama ”her şeyin bir bedeli var” deyip kendisinin emrinde çalışması teklifini sunar. Eddy ustası için Tekken Force ekibine girmeyi kabul eder. Artık Eddy için yeni bir dönem başlıyordu.  Çünkü yeraltı dünyasının suikastçısı olmuştu. 

En son Tekken 6 turnuvasında gözüken Eddy Gordo, Jin’in düşmanlarına karşı onun koruyucusu olarak görev alır.