Leona [The King of Fighters] / Biyografi

Leona [The King of Fighters] / Biyografi

LeonaLeona, Brezilya’da şehirden uzak bir köyde ailesi ile birlikte yaşamaktaydı. Bir gün Orochi’nin adamlarından Goenitz köye gelerek Leona’nın babası Guidel ile görüşerek köyde bulunan herkesin Orochi’ye hizmet edip onun soyuna katılmasını söylemiştir. Bunun üzerine Guidel köylülerin Orochi kanıyla soylarının bozulacağını ve bu kan bağının getireceği kin ve nefret içinde yaşayacaklarını bildiğinden bu teklifi reddetmiştir.

Bunun üzerine sinirlenen Goenitz gitmeden önce son kez Leona’yla göz göze gelerek ona gülümseyerek gitmiştir. Leona o gece kendisini kaybedip kan krizine girmiş ve elinde olmadan köydeki çoğu kişiyi katledip ormanın derinliklerine kaçmıştır. Burada Ikari Warriors Komutanı Haidern tarafından ufak kız çocuğu Leona’yı üzeri yırtık ve kanlar içerisinde bulur. Hafızasını kaybetmiş ve korkudan sadece titremektedir. Bu duruma içerlenen ve çocuklarının öldürülmesinden dolayı onu ormanda yalnız bırakmak istemez ve yanına alır. Leona, hiçbir şey konuşmadan yürümeye başlar. Haidern ve takımı takibe başlar ve onun yaşadığı köye gelirler. Ama ilginç olan köy terk edilmiş gibi sessizdir. Haidern ve takımı hemen bir kaç eve girerek korkunç manzarayla karşılaşırlar. Herkes uykusunda katledilmiştir. Bunun üzerine köyü terk edip konakladıkları ilk gece Hadiern uykusunda bir sesle uyanır ve Leona’nın elleriyle ağaçları kestiğini görür. Bu durumdan çok etkilenen Haidern artık onu yetiştirme kararı alır ve manevi babası olur. Annesinin adı olan Leona ismini ona vermiştir. Ayrıca Haidern kendi eldivenlerini, ona hediye eder. Bundan sonra Ikari Warriors’un özel askeri olarak görev almaya başlar.

Mavi saçları ve askeri üniformasıyla ilk kez Haidern tarafından Ralf ve Clark takım arkadaşlarıyla birlikte görev alır. Müsabakalardaki dövüşlerin hepsinde galip gelmiştir. Turnuva sonrasında kendini boşlukta hisseder ve anılarını hatırlama isteği kendisini rahatsız ediyordu. Bunu gören takım arkadaşı Ralf yeni başlayan Kof ’97 turnuvasına katılmaya karar vermiştir. Ve işler Ralf’in tahmin ettiği gibi giderek Leona turnuva sırasında hafızası yerine gelir. Final de beklenmedik bir şekilde Orochi ile karşılaşan Leona çocukluğundaki yaşadığı gibi kan isyanına girerek şeytani duruma gelmiştir. Tam o sırada Ralf tarafından zapt edilerek etkisiz hale getirilmiştir. Ve her zaman yanında olacağını söylemiştir.

Sonuç olarak Orochi kanını damarlarından taşıyan Leona artık ölene kadar bu süper gücün etkisinde olup kullanacaktır.