Kyo Kusanagi [The King of Fighters] / Biyografi

Kyo Kusanagi [The King of Fighters] / Biyografi

Kyo Kusanagi, SNK Playmore tarafından yaratılan The King of Fighters serisinin karizma karakterlerinden biridir. Ayrıca SNK’nın karakter görüntü bandı olan The Band of Fighters adlı müzik grubundaki 5 üyesinden birisidir. Guruptaki görevi gereği enstrüman olarak gitar çalmaktadır. İlk olarak KOF ’94’deki Japon ekibinin lideri olarak öne çıkmıştır. Kyo, KOF ’94’den başlayıp KOF 2003’e kadar uzanan süreçte, turnuvalarda 5 kez turnuva zaferi göğüsleyerek en çok şampiyonluk kazanan popüler karakter ünvanına hak kanmıştır. Kyo Kusanagi, genel görünümü itibariyle motor sürücüsünü andırmaktadır. Zaten motosiklet kullanmayı çok sevdiğinden dolayı genelde kıyafetleri bu yöndedir. Kısa ceket, parmaksız eldiven ve beyaz kafa bandı kullanmaktadır.

Kyo Kusanagi, okulunda herkes tarafından sevilen ve hayranlık duyulan birisidir. Shingo Yabuki, Kyo’ya en yakın erkek arkadaşı arasındadır. Kyo’ya daima imrenerek bakar. Dövüş tekniği ve alev stilini öğretmesi konusunda ısrar etmiştir. Halbuki Kyo gerçek gücün insanın içinde olduğunu bir türlü Shingo’ya anlatamamıştır. Diğer arkadaşı ise sevgilisi olan Yuki’dir.

Kyo, 1800 yıl önce efsanevi varlık 8 başlı dev yılan olan Yamata no Orochi’yi mühürleyen üç klandan biri olan Kusanagi soyunun mirasçısı olarak gösterilmektedir. Kyo “Kusanagi” kanından geldiğinden dolayı özel bir alev gücü bulunmaktadır. Stilini’de bu yönde geliştirerek, kenpo dövüş tekniği ile harmanlayıp kendini dahada güçlendirerek ilerletmiştir. Kyo’nun baş düşmanı olarak Iori Yagami gösterilir. Çünkü Kusanagi ve Yagami klanları geçmişten günümüze kadar hep savaş içinde olmuşlardır. Sadece bir keresinde güçlerini birleştirerek ittifak içinde olmuşlardır. Bu da Orochi’yi hapsedene kadar sürmüştür. Bu ikili bir çok kez karşı karşıya gelseler de aralarında galip gelen çıkmamıştır. Bundan dolayı birbirlerini yenme arzusu ve öfkesi günden güne daha da büyümektedir.

Bir gün The King Of Fighters ’97 turnuvasının başlayacağı haberi duyulmuştur. Kırılan mühürün üzerine kurtulan Orochi ile karşılaşmak ve onu tekrardan layık olduğu yere hapsetmek için Chizuru Kagura’nın büyük ısrarları sonucunda bu denk güçler olan Kyo ve Iori birleşerek ortaklaşa hareket etmeleri konusunda uzlaşarak ikna olmuşlardır. Sonuç olarak finalde Orochi ile karşılaşan ikili Orochi’yi yenmeyi başararak bu tehlikeli tehtdidi hapsetmişlerdir. Bu anlaşma bir barışı getirir mi? Yoksa eskiden olduğu gibi tekrardan düşmanlık devam mı eder? Gelecekte onları nelerin beklediği konusunda hiç kimse bir şey bilmemektedir.