Chin Gentsai [The King of Fighters] / Biyografi

Chin Gentsai [The King of Fighters] / Biyografi

Chin Gentsai, The King of Fighters serilerinin meşhur alkolik karakteridir. Namı diğer “sarhoş” tur. Yaşlı olmasına rağmen çok iyi bir Kung Fu ustasıdır. Ayrıca Çin dövüş sanatlarını kendine has sarhoş stiliyle harmanlayıp çok iyi figürler uygulamaktadır. Chin Gentsai, kurgusal bir karakter olmasının yanı sıra aslında görüntüsü itibariyle ”Dance of the Drunk Mantis” filminden hatırladığımız sinema oyuncusu Yuen Siu Tien’in “Sam Seed” sarhoş master karakterinden esinlenilerek yaratılmıştır. Hatta dövüş esnasında belinden eksik etmediği likör içkisini yudumlayıp, rakibine karşı hareketlerini birleştirerek öldürücü kombolar yapabilmektedir. Bu da onun çok farklı bir dövüşçü olmasını sağlıyor.

Chin Gentsai, aynı zamanda Çin takımının ”Psycho Soldier” akıl hocası ve kurucusudur. Takım arkadaşları Sie Kensou ve Athena Asamiya’dır. 

Sie Kensou, Chin Gentsai’nin öğrencisidir. Sie Kensou, hocasına arkadaşı olan Athena’yı tanıştırmak ister. Bunun üzerine Chin Gentsai ile Sie Kensou birlikte Japonya’ya giderler. Bu arada Athena’da çok güzel bir kızdır. Chin Gentsai ile Sie Kensou okul da Athena’yı ziyaret edecekleri sırada Athena’nın okul çevresindeki çeteler tarafından kıstırıldığını fark ederler. Bunu gören Sie Kensou ve hocası Chin Gentsai hemen saldırıya geçerek okul çetesinin hepsini pataklayarak Athena’yı çetelerin ellerinden kurtarırlar. Tanışmaları da böyle bir olayla olmuş olur. Zaman içerisinde Athena’nın savunmasını geliştirmesiyle birlikte çok iyi seviyelere geleceğini düşünen Chin Getsai, ”Psycho Soldier” takımının son üyesini bulduğunu düşünür ve yaklaşan KOF ’94 turnuvasına katılmak için birlikte harekete geçerler. Hazırlıklara hemen başlamak üzere eğitim için uygun olacağını düşündüğü Çin dağlarının yolunu tutarlar. 

Burada kendi dövüş stili olan psişik (ruhsal) güçlerini öğrencilerine aynı zamanda da takım arkadaşlarına öğreterek eğitimlere başlamış olurlar. Yaklaşan turnuvanın çok tehlikeli ve ölümcül kötülük taşıdığını vurgulayan Chin Getsai, tam olarak herkesin hazır olması için elinden gelenin en iyisini yapmasını ister. Takım arkadaşları da buna inanarak çalışmalara bu bilinçle devam ederler. Çin takımı olarak katıldıkları ilk turnuva olan KOF ’94’te almış oldukları eğitimle becerilerini uygulamaya çalışırlar.