Chang Koehan [The King of Fighters] / Biyografi

Chang Koehan [The King of Fighters] / Biyografi

Chang Koehan

Chang Koehan, The King of Fighters seri dövüş oyununun karakteridir. Oyundaki üçlü takımlardan, Kore Takımının dövüşçülerinden bir tanesidir.

Chang Koehan, Güney Kore doğumlu, iri cüsseli şaka yapmayı seven biridir. Kore dilinde “Koehan” isminin kelime anlamı “dev adam” anlamına gelmektedir. Görünümü itibariyle çevresindekilere korku saçar. Kendisi de bu durumu kullanır.

Chang Koehan çalışmayı sevmeyen kolay yoldan para edinmeyi isteyen biridir. Bu yüzden genel olarak gayri meşru ve illegal yollar içindedir. O kadar çok suça karışmıştır ki, suç defteri artık kabarmıştır. Ama yine de bildiği yoldan dönmeyip bu tip gayri meşru işlere devam eder. Artık emniyet güçleri tarafından her yerde aranarak ülkede kara liste konumuna düşmüştür. Dur durak bilmeyen Chang, bu seferde gözüne kestirdiği bankayı soymaya karar verir. Güpe gündüz bankaya girerek soymaya çalıştığı sırada polisler tarafından kıs kıvrak sıkıştırılarak yakalanır. Hemen mahkum edilen Chang Koehan, vücudunu saran zincirli gülle ile hapsedilir. Aslında bu durum kendisi için bu bir son olmayıp, aksine başka bir yolun başlangıcı olacaktır. Bu arada ileride onunla özdeşleşecek olan silahına istemeden de olsa hapishanede sahip olmuştur.

İnsan üstü gücü olduğundan demir parmaklıklardan kurtularak kaçmayı başarır. Acil alarm verilir. Güvenlik güçleri Chang Koehan’ı kovalamaya başlarlar. Vücudu ağır olduğundan çabuk yorulan Chang, önüne çıkan kasap dükkanına girerek saklanmaya başlar. Saklandığı sırada, dükkanın içinde fötr şapkalı, güneş gözlüklü ve küçük boylu olan biri vardır. Bu kişi dükkanın sahibi ve aslında ileride en iyi arkadaşı olacak Choi Bounge’den başkası değildir. Kader ağları örmüştür. Choi Bounge, Chang Koehan’ın polisten kaçtığını anlar ve dükkanında gizlenmesine ses çıkarmadan izin verir. Bu durum karşısında kendisine yardım eden ve bir o kadar da çok sevimli görünen Choi’ye arkadaşlık elini uzatır. Bunun üzerine yalnızlıktan ve monoton işinden çok sıkılan Choi’de bu arkadaşlık teklifini geri çevirmez. Zaman içerisinde aynı kafadan oldukların anlarlar. Chang Koehan’ın, birlikte daha çok zaman geçirerek iyi bir ikili olacaklarını, böylece daha büyük işler ve maceralar yaşayabiliriz demesi üzerine, Choi hiç itiraz etmeden kabul eder. Ve böylece arkadaşlıkları daha da ilerler.

İkili vakit kaybetmeden birçok mağaza ve kuyumcu soyarak dahada tehlikeli duruma gelirler. İnsanlar için tehdit unsuru oluşturarak suç makinesi haline gelmişlerdir. Bir gün heyecan çıtasını dahada yükseltmeye karar veren ikili sokakta kadın kaçırmaya karar verirler. Bu durum karşısında artık öldürülmek üzere etrafları sarılmıştır. Bu sırada kendisini The King of Fighters projesine kayıt ettirmek için takım arayışında olan usta Kim Kaphwan’in dikkatini bu ikili çekmiştir. Kurtulmaları için kendilerine bir teklif yapar. Bu teklif kendi takımına girmeyi kabul ederlerse kurtulmalarını sağlayacağını söyler. Bu duruma çok şaşıran ikili başka bir seçenekleri olmadığından KOF turnuvası Kore takımına girmeyi kabul ederek oradan kurtulurlar.

Sonuç olarak Chang ve suç ortağı Choi ile birlikte hala aranmaktadır. Chang, takımın lideri Kim Kaphwan tarafından Tekvando dövüş stilini öğrenerek, gücüne daha da güç katarak turnuvaya damgasını vurmuştur. Ayrıca zincirli topunu çok sevdiğinden müsabakalara onunla katılmıştır. Kıyafeti de aynı Kim Kaphwan gibi tekvando üniformasıdır.