Benimaru Nikaido [The King of Fighters] / Biyografi

Benimaru Nikaido [The King of Fighters] / Biyografi

Benimaru Nikaido, The King of Fighters seri dövüş oyununda ilk olarak KOF ’94’te görülmüştür. Kyo Kusanagi ve Goro Daimon’dan oluşan Japon takımının ikinci üyesidir. Benimaru karakterinin ortaya çıkışı, Jojo’s Bizarre Adventure’dan “Jean-Pierre Polnareff” karakterinden esinlenerek yapılmıştır. Hatta Benimaru ismine karar verildikten sonra bile karakter yapımcıları onu çoğu zaman Polnareff olarak dektare etmişlerdir.  Karakterin doğmasına ışık tutan Polnareff’e hitafen dövüş sırasında üç kademeli ataklar yaparken “Hinkuu Katategoma, Handou Sandan Geri ve Gen’ei Hurricane” diyerek adını anmaktadır.

Varlıklı bir ailenin çocuğudur. Babası Japon, Annesi ise Amerikan’dır. Asıl mesleği Modellik’tir. Takma adı Göktaşı’dır. Genel görünümü sarı yukarı doğru dikleştirilmiş saçları, boynundan kemerli göbeğini gösteren elbisesine aksesuar olarak parmaksız eldivenler ile küpeler kullanmaktadır. Ayrıca saçlarını sadece dövüş sırasında kaldırmaktadır. Profesyonel mesleği olan modellik yaparken aşağı doğru süzülmüş şekildedir.

Dövüş stili olarak elektrik boksu uygulamaktadır. Elektrostatik yapısının doğmasına “Getter Robo” adlı anime karakteri ilham olmuştur. Eksantrik görünümü sayesinde bazı zamanlar yumuşak konuşan Benaimaru aslında eşcinsel değildir. Ama herkes tarafından böyle bilinmektedir. Bayan rakiplerine daha ayrıcalık gösteren Benimaru, karşılaşma öncesinde onlarla yakın çekimiş pozlarıyla dikkat çekmektedir. Hatta KOF turnuvalarında yer alan kadın savaşçıların çoğuyla flört ettiği bilinmektedir. Benimaru, dövüş anında genel görüntüsünün arkasında yatan masum kedinin yerine tabiri caizse tırnaklarını çıkartıp vahşi bir kediye bürünmektedir.

Benimaru Nikaido, ülkesinde düzenlenen The king of Fighters adlı turnuva temsilci elemelerine katılmıştır. Hızlı ve elektriksel stiliyle finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Finalde Kyo Kusanagi ile karşılaşan Benimaru, kaybederek ikinci sıraya gerilemiştir. Son olarak üçüncü sırada yer alan Goro Daimon ile anlaşarak KOF ’94 turnuvası için takım oluşturulmuştur.