AKIŞ

Paul Phoenix [Tekken] / Biyografi

Paul Phoenix, Tekken dövüş oyununun ilk beş karaktarinden biridir (diğerleri Yoshimitsu, Heihachi Mishima, Nina Williams ve King). Tekken yapımcı Katsuhiro Harada tarafından tasarlanmıştır. Paul, Bandai Namco Entertainment tarafından ilk 1994 yılında yayınlanan ve zaman içerisinde seri şeklinde yayınlanacak olan “Tekken” oyununda sahneye çıkmıştır. Bu arada 1997 ve 2001 yılları arasında yayınlanan birçok Tekken çizgi roman serisinde küçük rollerde görülmüştür. Paul karakteri zaman içeresinde yapılan anket ve değerlendirmeler de dereceler almıştır.

Paul, iyi bir Amerikan bisikletçisi olmakla birlikte, çok iyi de bir judo uygulayıcısıdır. Bu yeteneğini de göstermek istemektedir. Birgün “The King of Iron Fist” (Demir Yumruk Kralı) adında bir turnuvanın düzenlendiğini görür. Bu turnuvaya katılarak hem para ödülünü kazanmak hem de dünyanın en iyi dövüşçüsü olduğunu ispatlamak ister. Bu arada insan üstü bir dövüşçü olan Kuma’nın da bu turnuvaya katılacağını öğrenir. Bu turnuvayla birlikte onunla rekabet etme fırsatı da bulmak ister. Turnuva hiç ummadığı şekilde gelişir ve turnuvanın da galibi olan Kazuya Mishima’ya elenir. İkinci turnuva ilk turnuvaya nazaran Paul için daha iyi geçer. Fakat burada da Heihachi Mishima’ya yenilerek turnuvaya veda eder.

Artık düzenli olarak turnuvaya katılan Paul, üçüncü turnuvada Heihachi Mishima’yı yendikten sonra karşılaştığı Ogre’yle mücadelesinde kazanan taraf kendisi olduğuna inanır. Fakat Ogre evrim değiştirerek son şeklini alır ve True Ogre olarak turnuvaya devam eder. Bu durum karşısında Paul ise turnuva da hiç yenilmemesine rağmen turnuvadan kendi isteğiyle ayrılır. Üçüncü turnuvayı kazanan ise Jin Kazama olur. Dördüncü turnuva Paul için kırılma noktası olur. Diğer katılmış olduğu turnuvalarda tecrübelenmesine rağmen yine istediği gibi geçen bir turnuva olmaz ve bu sefer artık mental olarak da çöküntüye girmesine sebep olan bir turnuva Paul için geçmiş olur. Artık hem alkolik hem de evsizdir.

Paul Phoenix, kimi zaman hedeflerinden çok uzaklaşsa da hiçbir zaman vazgeçmez ve hedeflerine ulaşmak için bundan sonra düzenlenecek turnuvalara da katılmaya devam eder. Paul, Street Fighter’dan Guile gibi hi-top saç stiliyle farklı bir görüntüsü ve şakacı kişiliğiyle eğlenceli bir yanı vardır. Müsabakalarda dövüş stili olan judoya uygun bir dövüş kostümü giymektedir. Dövüşlerde kolsuz kırmızı judogi, aksesuar olarak da siyah yastıklı eldiven kullanır.

error: İçerik korunmaktadır !!