AKIŞ

Hakan [Street Fighter] /Biyografi

HakanHakan, Street Fighter dövüş oyununun ilk ve tek Türk karakteridir. 2008 yılında ilk olarak Japonya da çıkan Street Fighter 4 ile oyuna dahil edilmiştir.

Hakan, kırkpınar yağlı güreşçisidir. Dövüş turnuvasına katılmasının amacı hem çok sevdiği ailesini gururlandırmak hem de kendi ürettiği yağları dünya çapında tanıtımını yapmak istemesidir. Hakan bu arada gücünün de farkındadır ve dövüş stilinin farklılığını da göstermek ister. Hakan, heybetli görüntüsünün altında pamuk gibi bir kalbi vardır. 7 tane çocuğu bulunan Hakan eşi ve çocuklarına olan sevgisini bulunduğu her yerde söylemekten geri kalmaz.

Hakan, birçok yağlı güreşe katılması nedeniyle güneşin altında yağlanmış olmasından cilt derisi kırmızı renk olmuştur. İnce ama saçlarıyla birleşen mavi bıyığıyla birlikte turkuaz renkte bukleli saçlarıyla kendine haz, farklı bir görüntüsü vardır. Hakan heybetli olmasına rağmen pek de yavaş sayılmaz. Aksine bu olguyla dövüşen rakiplerine seri hareketleriyle zor anlar yaşatır. Kıyafeti geleneksel yağlı güreşçilerinin kıyafeti olan deriden kispet giyer. Aslan tokalı altından kemeri de güreşçi kimliğini yansıtır. Dövüşler de ayrıca aksesuar olarak bileklik ve anklebands da kullanır.

Hakan’da kendi dövüş stilini aynı Honda gibi dünyanın en iyisi olduğunu savunur. Bu yüzden kendisi gibi heybetli bir görüntüsü olan Edmond Honda ile eski dost olmalarına rağmen güreş stili konusunda anlaşamamaları nedeniyle birbirlerinin en büyük rakipleri olacaktır.

Bir yağ güreşçisi olması hasebiyle kendini yağlaması sonucu kaygan bir vücuda sahip olur ve bunu iyi kullanır. Zaten kendini yağlayıp dövüşe çıkan bir dövüşçü olması, karşısındaki rakiplerinin pek de alışık olduğu bir durum değildir. Rakiplerine dövüş esnasında zor anlar yaşattığında çok keyif alır ve bunu yansıtır.

error: İçerik korunmaktadır !!