Johnny Cage [Mortal Kombat] / Biyografi

Johnny Cage [Mortal Kombat] / Biyografi

Johnny CageJohnny Cage, Mortal Kombat dövüş oyunun karizmatik ve ilk karakterlerindendir. Mortal Kombat’ın ilk 1992 yılında çıkan oyunundaki 7 karakterinden biridir. Jean Claude Van Damme’a taklit olarak yaratılan bir karakterdir.

Doğum adı John Carlton olmasına rağmen Hollywood’da film yıldızı olduktan sonra Johnny Cage ismini kullanmıştır. Johnny Cage, kendine fazlasıyla güvenen biridir. Kibirli ve bir o kadar da mizahi yönünün kuvvetli olması sebebiyle bazen küstah olacak şekilde tavırlar sergiler. Bunda kendini beğenmiş bir karakteri olmasının da çok büyük etkisi vardır. Bu yüzden basın tarafından pek de sevilmez. Kendisiyle barışık olması hasebiyle vücudunu sergilemeyi sever. Takmış olduğu gözlüğü vazgeçilmezi olarak hiç yanından ayırmaz. Genel olarak dövüş filmlerinde rol almıştır. Ama basın tarafından bir sahtekar olarak lanse edilir. Çünkü oynamış olduğu filmlerde yapmış olduğu dövüş sahnelerinin gerçek olmadığı her defasında söylenmiştir. Aslında iyi bir dövüşçü olan Johnny Cage basını buna bir türlü inandıramamıştır.

Shang Tsung, Johnny Cage’in turnuvaya katılmasını ister. Bu yüzden Cage’nin ustası Boyd’u, öldürür ve ruhunu ele geçirir. Ustası Boyd’un görünümüne girerek Johnny Cage’e, kendini herkese dövüşçü olduğunu kanıtlaman için iyi bir fırsat olduğunu, bu yüzden turnuvaya gitmesi gerektiğini, turnuvayı kazandığın takdirde artık dövüşçü olduğun konusunda kimsenin şüphesinin kalmayacağını söyleyerek aklını çelmeye çalışır. Johnny Cage’de, basının sürekli üstüne gelmesinden dolayı çok bunalmıştır. Bu sebeple bu teklifi hiç düşünmeden kabul edip turnuvaya katılır. Turnuvaya katılmasının amacı da; hem basının dediği gibi sahtekar olmayıp iyi bir dövüşçü olduğunu kanıtlamak, hem de şanını daha da arttırmaktır. Mortal Kombat’daki uzun ve zor yolculuğu bu şekilde başlar.

İlk turnuvasına katılmak için gittiği Hong Kong’ta Sonya ile karşılaşır. Sonya, Honk Kong’ta polislik yapmaktadır. Ondan çok hoşlanır ama ilk zamanlar ona pek yüz vermeyen Sonya, ileri ki zamanlar da o da Cage’e gönlünü kaptırır. Birbirlerini iyice tanıdıktan sonra evlenirler ve Cassie Cage adında kızları olur.

Johnny Cage, dövüş esnasında balerine benzer bir şekilde esnek hareket eden bir dövüş stili vardır. En bilindik hareketi de, bir anda yere eğilip karşısındaki rakibinin hayalarına sert şekilde vurmasıdır.