Black Cat [Marvel Comics] / Biyografi

Black Cat [Marvel Comics] / Biyografi

Black Cat “Kara Kedi” (Felicia Hardy), Marvel Comics tarafından Temmuz 1979 tarihinde yayınlanan “The Amazing Spider-Man” (İnanılmaz Örümcek Adam) adlı seri çizgi romanın 194. sayısında ilk kez görülmüştür. Yazar Marv Wolfman ve Sanatçı Dave Cockrum tarafından yaratılmıştır. Kara Kedi tarih boyunca bir düşman, aşka olan ilgisi ve süper kahraman Örümcek Adam’ın müttefiki olmuştur.

Felicia Hardy, dünyaca ünlü bir kedi hırsızı olan Walter Hardy’nin kızıdır. Empire State Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisi olarak erkek arkadaşı Ryan tarafından tecavüze uğradığını ortaya çıkarır. Mağdur olma düşüncesinden nefret ederek, tecavüzcüsünü öldürmek için çeşitli dövüş stilleri ve akrobasi eğitimi aldı. Sonunda, aylar süren hazırlıklardan sonra, intikam için yola çıktı ama onu bulamadan önce Ryan sarhoş bir araba kazasında ölür. İntikam şansını reddettiği için zaman içerisinde babasının ayak izlerini takip etmeye karar verir. Felicia, çalınan eşyalarda bir servet biriktirdikten sonra, babasını kurtarmak için Kara Kedi’nin kostümün yapar ve zamanla bu kimliği benimser.

Felicia, Kara Kedi kostümüyle birgün hırsızlık yapmaktayken, Örümcek Adam onu durdurur. İlk karşılaşmaları da bu vesileyle olur. Zamanla birkaç kez daha karşılaşırlar. Bu mücadeleler Kara Kedi ile Örümcek Adam arasında karşılıklı hoşlanmaya dönüşür. Peter ile Felicia çıkmaya başlar ve bu süre içinde Örümcek Adam ve Kara Kedi olarak da birlikte hareket ediyorlardı. Fakat Felicia’nın asıl hoşlandığı Peter değil Örümcek Adam’dı. Örümcek Adam maskesini çıkardığı zaman Peter’ı etkileyici bulmuyordu. Peter’da zamanla bunun farkına varmaya başladı. Aynı zamanda Kara Kedi tedbirsiz davranışlarıyla Peter’ın gizli kimliğini iyice tehlikeye atmaya başlamıştı. Kara Kedi kötü şans gücünü Örümcek Adam’ın en büyük düşmanlarından biri olan Kingpin’den almıştı ve Kingpin aslında bunu Örümcek Adam’a karşı bir koz olarak kullanmak istiyordu. Zamanla Örümcek Adam bunun farkına vardı. Aralarındaki uyuşmazlıklar ve Kara Kedi’nin yabancı karakterler ile işbirliğine gitmesi aralarındaki ilişkiyi bitirdi.

Felicia ayrılık sonrası Avrupa’ya giderek orada uzun bir süre kalır. Felicia New York’a geri döndüğünde Peter’ın Mary Jane ile evlendiğini öğrenince müthiş bir kıskançlık duygusuna kapılır. Peter’dan intikam almak ve ona yakın olmak için onun en yakın arkadaşlarından Flash Thompson ile çıkmaya başlar. Peter’ı geri kazanmaya çalışıyordu. Fakat hiç ummadığı birşey oldu ve Flash’ı daha yakından tanıdıkça ona gerçekten aşık olmaya başladı. Bir süre sonra artık Peter’a karşı olan hisleri tamamen bitmişti. Zamanla Peter’ın arkadaşlarından biri oldu fakat Mary Jane ile arası pek iyi olmadı.

Kara Kedi ile Örümcek Adam ayrılmalarından sonra zaman zaman birlikte suçlulara karşı mücadele ettiler. Kara Kedi olarak, olasılık alanlarını etkilemek için bilinçaltı kabiliyetine sahiptir ve düşmanlarına “kötü şans” yaratır.