Deathstroke [DC Comics] / Biyografi

Deathstroke [DC Comics] / Biyografi

Deathstroke, DC Comics karakterlerinden biridir. Marv Wolfman ve George Perez tarafından yaratılmıştır. İlk olarak Aralık 1980 tarihinde yayınlanan “The New Teen Titans” adlı çizgi roman serisinin 2. sayısında görülmüştür. İlk zamanlar paralı asker ve suikastçı olarak yaratılan Deathstroke, daha sonraki serilerde Ravagerlar ile birlikte titanlarla savaşır. Gerçek adı Slade Joseph Wilson’dur. Bu arada Marvel’ın ünlü karakteri Deadpool, Deathstroke’un parodisi olarak yaratılmıştır. Hatta İsmi de kasıtlı olarak Slade Wilson’a benzemesi için Wade Wilson olarak konmuştur.

Slade Joseph Wilson, orduda bir askerdir. Ordu tarafından kendisine askeri bir deney sonucu olarak süper güçlerle donatılır. Vücuduna yapılan geliştirmelerin sonucunda tabiri caizse süper insan seviyesine çıkacak kadar dayanıklı ve güçlü olur. Orduda almış olduğu eğitim ve uzun geçmişi sayesinde çok iyi bir taktik dehası olmuştur. Fakat sonradan askerliği bırakır ve kendisi için bir yol çizmeye karar verir. Ordudayken hem kendisine yapılan deney sonucu oluşan ekstra güçleri hem de askerdeki süreç içerisinde almış olduğu eğitim sayesinde kendine bir yol belirler. Bu da kendisi için en uygun olacak işin paralı askerlik olacağıdır. Ama hiçbir tarafı olmamakla birlikte sadece parayı veren taraf için çalışan, alanında çok iyi bir suikastçı olmasıyla nam salar.

Deathstroke’in farklı denilebilecek bir ailesi vardır. Bazen birlikte çalışırlar bazen de birbirlerini öldürmeye teşebbüs edecek kadar ileriye giderler. Ve bir gün işi gereği oğlunun yaralanmasına neden olur. Bunun üzerine eşi tarafından gözünden vurulur. Fakat bu durumu farklı bir açıdan kullanır. Korkusuzluğunu göstermek adına tek gözlü maske ile dolaşmaya başlar.

Zamanla Teen Titans’ın karşısına çıkar. Ama genelde hep yenilen taraf olur. Hapislere düşer. Hapiste tanıştığı biriyle anlaşarak kaçar ve kurtulur. Çok çarpık bir hayat yaşantısı olması sebebiyle savruk bir hayatı vardır. Ailesi dediği insanlarla bile birbirlerini öldürmeye teşebbüs edecek kadar karmaşık insanlar hayatındadır.